Опрема за сурфање на песок – табла восок, облека, очила, чевли и други додатоци.

Најдобри песочни плочи и санки од песочни дини [2022]

Влезот во песок и санкањето на дините претставуваат уникатни тешкотии што ги прават традиционалните типови спортска опрема на штици слабо погодни за возење на песок. Дури кога производителите на даски почнаа да користат Формика ламинатни плочи и други мазни површини за подлогите од песок, возачите можеа да постигнат големи брзини и да изведуваат смели трикови.…

2 Коментари
АТВ очила за возење во пустина
Очила за возење АТВ за пустински и песочни дини

Најдобри очила за јавање во пустината & Прашливи услови

Планирате да го однесете вашиот велосипед со нечистотија во пустината до дините? Одење на off-roading патување во пустината? Погрижете се да носите соодветна заштита за очи од песочни бури и прашина. Најдобрите очила за пустината се отпорни на прашина и имаат леќи со темна боја UV400, заштитувајќи ве и од опасното УВ…

0 Коментари

Очила за сонце за пустината: најдобра заштита на очите за пустински услови

Постои малку познат несакан ефект од поминување време под жешкото пустинско сонце: може да ви ги изгори очите. Да, сосема буквално. Луѓето кои живеат во пустина често го доживуваат овој феномен познат како "фотокератитис", што е постепено и долгорочно оштетување на рожницата на вашите очи. Ова е…

0 Коментари

Заштита од сонце во пустинската топлина & Најдобри креми за сончање

Кои се најсилните креми за сончање и лосиони за планинарење во пустината: совети за нега на кожа за суво време, екстремна топлина и пустинска клима, како да спречите изгореници од сонце во топла пустина.

0 Коментари

Пустинска облека: Што да носите кога патувате во пустина

Како да се облекувате во пустина? Практичен водич за избор на најдобрите парчиња облека, обувки и додатоци за вашето следно пешачење во пустината и заштитете се од екстремната топлина и пустинското сонце.

0 Коментари

Ново & Се продаваат гроздобер вреќи со пустинска вода

Ленените пустински кеси со вода се важен сувенири од стариот американски живот. Назад во 50-тите, додека патувал низ пустините на САД, би закачиле една од овие гроздобер кеси полни со вода, малку натопена однадвор, и нека дува ветрот на него за да го задржи…

0 Коментари

Најдобри шишиња за вода & Колби за пешачење во пустината

Квалитетно шише со вода или колба е задолжително при пешачење во пустината. Се подразбира дека носењето многу вода со вас е неопходно (ако не и НАЈсуштинско) дел од секое патување во пустината и дехидрацијата треба да бидат ваша грижа број еден кога трошите подолги количини…

2 Коментари

Најдобар тип на шатор за пустинско кампување

Шаторите во пустината се предмет на секакви временски услови, па како да се подготвите? Најдобриот шатор за кампување во пустината е цврст, водоотпорен и отпорен на силни ветрови.

0 Коментари

Најдобар ранец за пешачење во пустина

Без разлика дали пешачите во пустината Мохаве или кампувате во Сахара, квалитетен ранец е суштинска опрема за вашето патување во пустината. Може да биде предизвик да се најде ранец кој е доволно лесен за да не стане товар во пустинската топлина, додека кај…

3 Коментари

Најдобра капа за пешачење под пустинската жештина

Заштитата од сонце секогаш треба да биде висок приоритет кога се впуштате во пустинска клима. Облеката за планинарење во пустината не е комплетна без висококвалитетна шапка за сонце која може да ви помогне да заштитите од некои опасни УВ зраци, и за жал, обична бејзбол капа или визир нема да влезе…

1 Коментар

Крај на содржината

Нема повеќе страници за вчитување